• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

•      29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie uczy myślenia, poprawia koncentrację, rozwija pamięć, wyobraźnię. W ramach akcji uczniowie i nauczyciele na swoich zajęciach oraz na świetlicy przez kilka minut czytali na głos wybrane książki.

W bibliotece szkolnej odbył się w tym dniu konkurs dla klas IV, V, VI „Mistrz Pięknego Czytania”. Zadaniem uczniów było wybranie fragmentu ze swojej ulubionej książki i przygotowanie pięknego, głośnego czytania. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

• Smrfastyczna niespodzianka

• Taki super bohater pilnuje bezpieczeństwa i gwarantuje udaną zabawę na naszym przyszkolnym placu zabaw.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcowi Maciejowic, Panu Robertowi Lalikowi, za ten własnoręcznie wykonany prezent.

Z pewnością jest on przykładem bliskiej nam idei zero waste.

A kto jest ciekawy, z czego Supersmerf jest wykonany, tego zapraszamy w odwiedziny.

• Jesień

• Jesień, która odwiedziła nasze przedszkolaki, przyniosła zdrowe warzywa i owoce w sam raz na PRZEPYSZNY I WŁASNORĘCZNIE przygotowany SOK .

Na zdrowie!

• ZERO WASTE czyli sztuka DECOUPAGE'U

• Czy śmiecie mogą stać się sztuką użytkową

Pani Marysia, która była dziś gościem przedszkolaków, zaprezentowała jak z butelki po płynie do płukania tkanin można zrobić osłonkę na doniczkę w kształcie łabędzia albo wazon ze słoika lub przybornik na kredki z plastikowej butelki .

Nie obyło się bez czarów

Z kawałka papieru dzieci stworzyły kolorowe statki, które rozbudziły wyobraźnię niejednego żeglarza .

Serdecznie dziękujemy pani Marysi za to twórcze spotkanie .

Przed dziećmi i ich rodzicami nie lada wyzwanie - II edycja szkolnego konkursu plastycznego pn."Zero waste: nie wyrzucaj, przetwarzaj, zmieniaj!".

Zatem... do dzieła

• Wspomnienia z wakacji

• Gdy jesień zbliża się wielkimi krokami , Jagódki łapią we wspomnieniach promyki słońca i przy okazji ćwiczą pisanie liter... palcem po piasku.

• Dzień kropki

• Bo wszystkie dzieci są super i... KROPKA.

Z okazji dzisiejszego święta u nas czary nie do wiary, bo:

- czy można zrobić tęczę z kropek,

- czy kropka wrzucona do butelki może

- zmienić kolor wody,

- czy podczas gimnastyki można złapać kropkę

- czy można malować kropkami

- Zgodnie odpowiadamy, że... można

I kropka

• Integracja i informacja

• Dziś w naszej szkole gościliśmy dzieci z obu grup przedszkolnych oraz pierwszoklasistów , którzy wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczną czas nauki i wspólnej zabawy .

A że wakacje jeszcze trwają, nie mogło zabraknąć beztroski i uśmiechu.

Drodzy Uczniowie i Rodzice, witajcie w naszej szkole.

• Poznajmy się!

• Na plakacie ważna informacja dla rodziców dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniów klasy I.

Do zobaczenia.

• Wyprawka dla klasy 1

• W załaczniku znajduje się wyprawka dla ucznia klasy pierwszej.

przybory_do_klasy_1.pdf

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego będą mieć wspólne przybory zakupione przez nauczyciela.
            Będzie o tym informacja na pierwszym spotkaniu z rodzicami pod koniec sierpnia.
            Również wtedy będzie  omówiona sprawa książek.

• Wakacje 2023

• Życzymy Wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji. My już pod koniec roku szkolnego przygotowywaliśmy się do wakacyjnych wypraw.

• Uroczyste pożegnanie ósmej klasy.

• Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uroczyście pożegnaliśmy ósmą klasę. Był film pod tytułem "Kapsuła czasu", był tort i nie da się ukryć, że były łzy wzruszenia. Absolwenci 2022/23 na pamiątkę złożyli na ręce Pani Dyrektor komplet szachów. Pionki zostały wydrukowane na drukarce  3D podczas zajęć informatyki a szachownica została wypalona w desce. Na odwrocie znajdują się imiona i nazwiska naszych absolwentów.

• Reglud

• Śpiewająco zakończyliśmy kolejny rok szkolny i...z przytupem. Zajęliśmy II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Regionalnej i Ludowej "Reglud".

• Przytul się do drzewa!

• Ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Zachęcamy każdego: wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe oraz inne placówki oświatowo-wychowawcze do włączenia się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA!

Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

• Festyn rodzinny 2023

• W dniu 24 czerwca dobył się "Smerfastyczny Festyn Rodzinny".  No cóż, nawet w wiosce smerfów nie zawsze świeci słońce. Pogoda w tym dniu nas nie rozpieszczała. Jednak mimo to było wesoło, kolorowo, gwarno i rodzinnie.

• Sandomierz - Poznaj Polskę

• W dniu 12 czerwca zrealizowaliśm wycieczkę z programu "Poznaj Polskę". Na naszej trasie turystycznej znalazł się Sandomierz. Urokliwe miasto i niezapomniany rejs po Wiśle, zapadną nam w pamięci na długo.

• Platforma Edukacyjna Odnawialnych Źródeł Energii

• 13 czerwca  gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji  Edukacyjnej „Promyk
            Energii”.
            Na terenie szkoły odbył się plenerowy pokaz na temat odnawialnych źródeł energii.
            Najważniejszym urządzeniem dydaktycznym była Mobilna Platforma Edukacyjna
            Odnawialnych Źródeł Energii. Jest to zestaw urządzeń umieszczonych na przyczepce
            samochodowej. Uczniowie poznali  zadania panelu fotowoltaicznego, kolektora słonecznego,
            turbiny wiatrowej i pompy ciepła. Dowiedzieli się, że ich zadaniem jest  pozyskanie energii
            elektrycznej i cieplnej ze Słońca, wiatru i powietrza. Podczas pokazu omawiane były
            zagadnienia z ochrony środowiska i ekologii.